miercuri, 25 mai 2011

Progresul - Solventul 5:0

O noua victorie la scor a Progresului, obtinuta duminica 22 mai, pe o vreme ce anunta ploaie, cu multi spectatori. Victorie umbrita insa de accidentarea lui Jean, un jucator foarte important. Ii urez multa sanatate!

Progresul a inceput in formula traditionala deja. Portar Doru, pe linia de fund Bria, Lazea M., Moldovan si Ardelean, la mijloc in centru Tinu si Gogosan Sorin, extreme Lazea Andrei si Jean, iar in atac Leu (Tutunaru) si Flavius Ion.

La pauza Jean a fost schimbat cu Olteanu', care a si marcat 2 goluri frumoase. Mai in gluma, mai in serios, Oltene, mai bine pe teren, ca in tribuna numai tu vorbesti :). Felicitari pentru debutul in postura de jucator de camp si pentru cele doua goluri frumoase.

In ultimele 10 minute in poarta a intrat, asa cum deja ne-am obisnuit, tanarul portar Gliguta.
Golurile Progresului au fost inscrise de Tutunaru 2, Olteanu' 2 si Flavius.

La evidentiati vreau sa ii trec pe Jean, Olteanu' si, Moldovan, dupa un debut nu foarte pozitiv, in acest meci a aratat mai multa siguranta in joc. La polul opus, dupa un asemenea scor nu ai ce sa spui, dar l-as trece pe Lazea Andrei care a ratat cateva ocazii foarte bune (asta ca sa-l fac etapa viitoare sa dea macar 2 goluri).

Am ramas datori cu un meci, la care voi consemna doar scorul, deoarece niciunul dintre noi nu a ajuns in aceasta deplasare. Asadar Liebling-Progresul 3:4.