luni, 15 aprilie 2013

F.C. Cenei - AS Ciacova 2-8

Astăzi, s-a disputat la Cenei primul meci din Campionatul de Juniori, echipa din Cenei contra echipei din Ciacova, echipă care este în construcţie şi pregătire pentru Promoţie, pentru cei care nu ştiau, AS Ciacova va participa din toamnă cu echipa de juniori în Promoţie, adică liga a VI-a.
"Primul 11" a fost următorul:
Cătălin Molnar
Costin Mădălin - Popescu Emil - Ciurariu Mădălin - Filip Mădălin
Tamaş Alexandru - Gardia Denis - Secareş Sebastian - Anghelini Robert
Mariş Florin - Saitoş Denis

Începutul a fost bun, băieţii combinau, şuturi la poartă, dar golul a venit după câteva minute, Secareş cu o centrare pe careul de 6 m., 1-0 pentru Ciacova, prin reuşita lui Mariş Florin. După ce ne-am văzut superiori adversarilor, ne-am relaxat, iar asta ne-a costat, Ceneiul reuşeşte să egaleze, 1-1. Înainte de pauză, Cenei reuşeşte să marcheze, 2-1. Ciacova a reuşit însă, să egaleze înainte de pauză, 2-2.
La pauza meciului, Flavius Ion le-a dat trezirea elevilor săi, care după pauză au început asaltul la poarta celor din Cenei. Ciacova a marcat 6 goluri şi putea să marcheze mult mai multe, numa că echipa s-a relaxat.
Pe parcursul jocului au mai intrat şi: Haraseniuc Alin în locul lui Şaitos Denis.
Tătar Ilie, fundaş dreapta, în locul lui Filip Mădălin, cel care a luat şi roşu după ce adversarul ia adresat injurii, cei doi au fost eliminaţi pentru a se calma jocul.
Filip Teodor în locul lui Anghelini Robert; Costea Adelin în locul lui Tamaş Alexandru; Fulop Laszlo în locul lui Mariş Florin; Ruşti Alexandru în locul lui Ciurariu Mădălin.

Marcatori: Secareş Sebastian 2; Mariş Florin 2; Alin Haraseniuc 2; Ciurariu Mădălin 1; Fulop Laszlo 1;
Cartonaşe: Filip Mădălin    ; Ciurariu Mădălin
Scor final: 2-8