marți, 3 mai 2011

Progresul Ciacova - Inter Foeni - 5-0

De 1 Mai Progresul a avut meci acasa cu Inter Foeni, meci disputat pe o vreme urata, cu putini spectatori in tribuna, dar cu toate astea jucatorii nostri au intrat pe teren foarte determinati sa castige acest meci..si au facut-o..

Echipa de start : Doru, Bria, Sica, Ardelean, Lazea M., Flavius, Tinu, Sorin, Jean, Tutunaru Marius (Leu),Lazea A.
Au mai evoluat: Callo, Dragosin, Moldovan, Gliguţă - debut in poarta la 15 ani.

Prima repriza a inceput furtunos cu ocazii peste ocazii pentru echipa noastra, Leu reusind un hattrick veritabil dupa o serie de combinatii cu Jean impreuna cu care au stabilit scorul la pauza 4-0 pentru Progresul!

Dupa pauza baietii au iesit la fel de motivati, dar nu la fel de eficienti.. doar 5-0 pana la final dupa foarte multe ratari si in repriza a doua. Scorul final a fost stabilit de Rama.

Jucatorii meciului : Leu si Jean

Etapa viitoare avem o deplasare grea, la Gataia, cu echipa clasata pe locul doi in serie.