luni, 1 noiembrie 2010

Progresul Ciacova - Vulturii Giulvaz - 4-0

Meciul de Duminica a inceput furtunos cu ocazii multe pentru echipa noastra si cu un penalty ratat de Lazea Marius prin minutul 15.
Iata aici si executarea penalty-ului:

N-a trecut mult timp pana cand Lica (Gardia Alexandru) a reusit sa deschida scorul printr-o executie simpla din interiorul careului dupa o combinatie cu Leu. Tot Lica a marit diferenta dupa o combinatie cu acelasi Leu iar rezultatul de 3-0 la pauza a fost stabilit de un gol ciudat marcat de Lazea Andrei (Rama).

Repriza a doua a inceput la fel, echipa noastra ratand multe ocazii prin Jean, Lica, Sorin si Leu. Scorul final a fost stabilit de catre Jean care a marcat superb dintr-o lovitura libera de la vreo 20 de metri de poarta, sut in forta exact sub bara transversala.

Alte stiri:
  • Golgheterul echipei, Lica, va fi plecat in Germania vreo doua-trei saptamani asa ca probabil va rata ultimele meciuri din turul campionatului.
  • Remarcatii acestui meci ar fi : Lica, Leu, Jean si Tinu care a facut cel mai bun meci din acest sezon.
  • Omul meciului a fost Lica, marcator a doua goluri.
  • Vecinii nostrii de la Unirea Ghilad au batut si ei cu 5-0 acasa pe AS Utvin, celelalte rezultate din serie le vom publica marti sau miercuri.
  • Cel mai probabil echipa va urca pe pozitia a 7-a a clasamentului, depasindu-i pe cei de la Inter Foeni care au avut meci acasa cu Progresul Gataia, echipa care se bate pentru promovare.