duminică, 12 septembrie 2010

Jebel - PROGRESUL

... chiar n-are relevanta scorul. Arbitrajul a fost unul mizerabil. De mult nu am mai intalnit un asemenea arbitraj. ZERO!!!
Nici un cartonas pt intrarile criminale ale gazdelor in prima repriza. Si chiar au fost intrari criminale. Lazea Andrei eliminat total aiurea, la o faza in care el a fost faultat a primit primul cartonas galben. Cel de-al doilea pentru proteste. Mai tarziu fiind eliminat si Tinu (in urma unei altercatii cu un jucator gazda).
Asadar, numele arbitrilor:
la centru - Lucian Burtic
asistenti - Sorin Caia
Marcel Hanes
Pentru statistica mentinez scorul, 2:1 (0:1) in favoarea amfitrionilor, golul Progresului fiind inscris de Gardia Alexandru (Liconiu) in prima repriza.
Ca joc, Progresul a pasat destul de bine, a fost mai buna in prima repriza, banda stanga fiind una cu adevarat buna, cu fratii Lazea (Rama al mic fundas si fratele Rama al mare mijlocas). In continuare Bria nu se regaseste, gresind multe mingi. Leu prea individualist, Liconiu putine realizari in afara golului, doar a alergat mult.