luni, 11 aprilie 2011

Progresul Juniori - Ghilad Juniori 3:2

Dupa cum am anuntat, duminica a fost meci. De juniori.
Sala de langa Arena din Ciacova a gazduit meciul echipei de copii a Ciacovei impotriva echipei similare a Ghiladului. Meciul s-a desfasurat pe durata a 3 reprize de cate 20 de minute fiecare, incheiat cu victoria gazdelor, scor 3:2.

Meciul a fost unul placut, jucatorii ambelor echipe aratand dorinta de victorie. La prima pauza scorul era 0:0, ce-a de-a doua pauza venind cu scorul de 2:1 pentru oaspeti, meciul incheindu-se 3:2 pentru juniorii Progresului. Foarte bun jocul micilor nostrii fotbalisti, mai ales tinand cont de faptul ca au intalnit niste adversari cu 3-4 ani mai mari, acest aspect fiind foarte important la acest nivel.

Trebuie sa mentinez faptul ca acest proiect a luat nastere in urma cu o luna, din pasiunea lui Flavius Ion (atacant la "echipa mare"). In acest decurs a selectat cu atentie, si si-a ales un nucleu de copii nascuti intre 1995 si 2000. Iata-i si pe cei cu care se porneste la drum: